26 Haziran 2009 Cuma

R.I.P


Serviste bir kadın var Muteber hanım, Atatürkçü, durmadan cumhuriyetin elden gittiğinden bahseden sabah sabah insanlar uyumak isterken bır bır konuşan ve her şeyden şikayet eden. Ama haklı olduğu yönleri de olmuyor değil..Sadece biraz uyku istiyorum. Sabah yine klasik bindi, ilk magazin haberlerini ondan öğrenmiş olduk.

- Arkadaşlar, Michael Jackson ölmüş..

Servis zaten sessizken bir anda insanların iç sessizliği eklendi buna,

- Hadi yaa nasıl olmuş ki?

İçim benim bir anda cız etti derler yaa daha kötü oldum. Sonuçta Michael Jackson pop müziğine damgasını vurdu müziğiyle veya dansıyla olsun. Pedoluktan tutunda yaptırdığı estetik operasyonlar olsun, küçük yaşta toplum tarafından yükselen değerlere çıkarıldığı için psikolojik dengesiz bir insana dönüşüvermesinden tutun..

Daha iki dakika geçmeden..

- Aaaa. Farah Fawcett'de ölmüş. Hani şu Charlie'nin Melekleri'nde oynayan..

İkinci bir sessizlik ve iç geçiriş.. Sabah sabah bu kadar da fazla ölüm haberi verilmezki kardeşim.

Alıştık biz sabah internetten gazetede okuduğumuz 3. sayfa haberlerine ve Dünya'da giden kötü gidişata..

Bir yandan Nick Hornby'dan "How to be good" u okurken dün bir yandan çevremi gözlemliyordum..

İlk gözlem, sahilde koşudan gelirken anne-çocukla karşılaştım. Çocuk ağlıyordu, düşmüştü ve annesini suçluyordu. Ne kadar kolay diye düşündüm kendi sorumluluğumuz alanındakileri başkasına yükleyerek bundan kurtulmak.. Sonra aynısı Cnbc-e de izlediğim Two and a half men'de de görünce dedim ben de yapıyorum çoğunlukla da anneme karşı..Üzücü..

İkinci gözlem.. Oliver Stone'un "W." izlerken edindim. Amerika'nın yönetim şeklinden nefret ediyorum, George Bush'tan da artık o kadar nefret etmiyorum aslında adam yazık kukla ama salaklıkları da yok değil tabi..Daha ne kadar petrol zengini olmak istiyorlarki.. Saçma..Daha nerelere girecekler? Saçma.. Daha ne kadar insan katledilecek..Delice.. Ama sadece artık George Bush'u daha iyi okuyabilirim. Daha önceden hayatına hiç bakmamıştım.. Bu hale ve bu karakter yapısının nasıl oluştuğunu anlayabilmiş değildim...

Dünyayı daha iyi bir yer yapmak isteyen kimse yok mu???

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder